Ukázka dogdancingu v parku Hamzovy odborné léčebny Luže-Košumberk

Pejsci

V měsíci únoru a červnu nás se svými pejsky navštívila Kristýnka Lakomá, studentka Střední veterinární školy v Boskovicích. Výcviku psů se věnuje skoro pět let, je velmi šikovná, na celorepublikových soutěžích se umísťuje vždy na některém z předních míst.

Při únorové ukázce jsme sice kvůli nepřízni počasí museli zůstat ve třídě, o to víc jsme si pejsky užili v létě. Nejprve nám paní učitelka Nevímová všechny tři představila a pověděla v krátkosti o správné životosprávě i náročném výcviku. Poté následovaly jednotlivé ukázky. Viděli jsme dogdancing, což je kynologický sport, při kterém psovod se psem předvádí nacvičenou choreografii za doprovodu hudby. Následovala trať s překážkami, které musí psovod se psem překonat ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase -  agility. Pejsci ukázali i několik psích triků a chytání házecích talířů. Nakonec bylo to nejlepší -  „mazlení“. Asi největší úspěch slavilo pětiměsíční štěňátko sheltie -  Yasper Zlatá fantázia. Zájem byl samozřejmě i o ty starší Luckyho a Happyho, kteří ochotně předváděli vše, co se naučili.

I když pejskové byli po náročném dopoledni trošku unaveni, akce se všem líbila. Budeme moc rádi, když nás Kristýnka příští rok znovu navštíví.

 

Související fotogalerie

Mgr. Marie Lexová | 30.6.2020

Kalendář událostí

Přihlášení

Jméno

Heslo