Sloučení se školou při Hamzově odborné léčebně v Luži

Když před téměř třiceti lety naše skutečská škola otevírala své brány, byli mezi prvními učiteli pedagogové ze školy při Hamzově dětské odborné léčebně Luže. Léta běžela a školy psaly svou vlastní historii. 1. ledna 2020 vykročí obě školy na novou, tentokrát společnou cestu.

O sloučení obou subjektů rozhodl zřizovatel, Pardubický kraj, v duchu již osvědčených sloučení z jiných měst, kdy školy při nemocnicích byly připojeny k místním speciálním školám. Krátká dojezdová vzdálenost, znalost prostředí, spojení ekonomické agendy, zastupitelnost učitelů či využití pomůcek – to vše hovořilo ve prospěch tohoto záměru poté, co se stávající paní ředitelka Ing. Lenka Jeníčková rozhodla odejít na zasloužený důchod.

Máme radost z toho, že se tato škola stává naší součástí a věříme, že nebude jen pouhým detašovaným pracovištěm, naváže na svou bohatou tradici, kterou se pyšní a bude pro nás také inspirací. Vždyť byla založena již v roce 1908 samotným zakladatelem léčebny MUDr. Hamzou, který si byl velice dobře vědom skutečnosti, jak důležité je vzdělávání jeho svěřenců v době léčebného pobytu. Škola byla založena jako vůbec první svého druhu ve střední Evropě a nyní má za sebou neuvěřitelných 110 let existence!

Více se o škole při léčebně můžete dozvědět na webu školy http://www.zsluzekosumberk.cz/, nebo stránkách léčebny http://www.hamzova-lecebna.cz/cz/p/skola-a-skolka/.

Mgr. Bc. Petr Vtípil | 7.1.2020

Kalendář událostí

Přihlášení

Jméno

Heslo