Projektový týden u příležitosti 100. výročí založení Československa

V týdnu od 22. 10. do 25. 10. 2018 si žáci a pedagogové připomněli sto let od založení svrchovaného společného státu Čechů a Slováků. Nově vzniklé Československo si záhy získalo respekt a uznání v tehdejší Evropě. Cílem projektového týdne bylo žákům přiblížit dobu, která ovlivnila naší současnost.

Jednotlivé aktivity prolínaly s výukou, která byla zaměřena na historické události uplynulého století.

V pondělí 22. října žáci navštívili výstavy KONEC VELKÉ VÁLKY a ŠKOLÁKEM VE VÁLEČNÝCH LETECH v Městském muzeu ve Skutči.

V úterý 23. října připravili nejstarší žáci s p. asistentkou Ilonou Hronovou a p. asistentkou Hanou Floriánovou interaktivní výuku na téma: JAK SE ŽILO A UČILO V UPLYNULÝCH STO LETECH. Žáci z ostatních ročníků si tak mohli vyzkoušet psaní husím brkem či ocelovým perem v násadce namočeným v inkoustu. Psali křídou na tabulky, četli ve starých učebnicích. Seznámili se s tehdejším způsobem života prostřednictvím původních předmětů a fotografií. Vyzkoušeli si hru s hračkami, se kterými si hrály tehdejší děti.

Ve středu 24. října připravili žáci dvouleté praktické školy ve školní kuchyňce ochutnávku jednoduchých jídel prvorepublikového jídelníčku.

Ve čtvrtek 25. října se uskutečnil dopolední výlet do nedaleké obce Předhradí. Zde místní Spolek přátel Rychmburku v budově staré fary instaloval expozici školní třídy z roku 1926. S laskavým dovolením pana průvodce si naši žáci mohli sednout do lavic, prohlédnout si staré mapy, atlasy, učebnice, sešity, třídní knihy, výkazy, tabuli, harmonium a mnoho dalších školních předmětů a pomůcek včetně rákosky.

                                                                                                                         Libuše Špičáková

 

Sylvie Profousová | 31.10.2018

Kalendář událostí

Přihlášení

Jméno

Heslo