Školní výlet

Školní výlet

A je to tady. 14.6. a my se zvolna soukáme do autobusu. Jedeme na výlet. Kam? Do ZOO do Dvora Králové nad Labem. Cesta nám uběhla docela rychle, kupujeme vstupenky a už vidíme první zvíře. Je normální? Pobíhá kolem skla a ne se zastavit a ne se zastavit. Z popisky u výběhu se dozvídáme, že šakal je zvyklý se stále pohybovat. Není to lenoch.

Zato v pavilónu plazů se povaluje krajta. Měří prý 405 cm, ale ověřit si to nemůžeme. Leží stočená a nehodlá se pohnout. Pobavili jsme se u výběhu žiraf. Stála proti nám žirafa a kývala se ze strany na stranu. Vydržela to celou dobu, co jsme byli v ZOO. Pravidelně jsme ji kontrolovali – asi autistka. Lemuři jsou neskutečně vybíraví v jídle a navíc se chovají neslušně – vezmou do tlamičky kousek ovoce a hned ho vyplivnou mezi ostatní potravu. Hrůza. Mlsouni jedni.

Zajímavá byla i jízda safaribusem. Kličkovali před námi dva žirafí samci a neměli v úmyslu se uhnout. Když konečně popošli stranou, jeden z nich na nás „hodil bobek“.

Všechna zvířata se nám líbila, což však nemůžeme říci o cenách občerstvení. Ještě, že nám paní učitelka nařídila zásoby jídla a pití na celý den, jinak jsme asi umřeli hlady. Naše kapesné na občerstvení v ZOO nestačilo.

Na dnešní výlet budeme určitě dlouho vzpomínat.

Den v zoologické zahradě byl úžasný.

Žáci III. ZŠ a I.PŠD

 

Související fotogalerie

Mgr. Naděžda Jelínková | 18.6.2018

Kalendář událostí

Přihlášení

Jméno

Heslo