Vodácký GO kurz - Orlice

Tradiční zážitkový GO kurz jsme letos pojali netradičně a vyrazili s nejstaršími žáky na vodu. Nástrahy řeky Orlice vyrazilo zdolávat šest plavčíků (a plavčic) pod vedením zkušených mořských vlků, tří tělesně nejzdatnějších námořníků, které měla škola k dispozici.

První etapa dlouhá 19 km z Chocně do Borohrádku byla skutečně fyzicky i psychicky náročná. Neustálé šněrování nezkušených vodáků „od vrbičky k vrbičce“, ubývající síly, volej, místy přenášení přes padlé kmeny či mělčiny.

Přes tyto odstrašující zkušenosti a navzdory četným hlasům, že tohle snad už stačilo, nastoupila posádka druhý den v plném počtu. A tak si královskou, 12 km dlouhou, cestu z Týniště do Krňovic mohli vychutnat všichni s poklidem a radostí.

Široká řeka lehce plula a pomáhala znaveným pažím, krásná příroda okolo a co víc – plavčíci konečně pochopili, jak se s pádly zachází. A proto si na závěr naší vodní pouti všichni účastníci zasloužili pokřtění na vodáky. Jak jinak, než řádnou koupelí v řece Orlici a plácnutím pádla, které za dva dny nadělalo na rukou novopečených vodáků nejeden mozol.

Související fotogalerie

Mgr. Bc. Petr Vtípil | 16.6.2017

Kalendář událostí

Přihlášení

Jméno

Heslo