Regionální kolo ve florbale Skutči radost neudělalo

V pátek 21. února proběhlo v Hradci Králové regionální kolo ve florbalu žáků. Na toto kolo, které je zároveň kvalifikací na mistrovství ČR, odjížděl výběr naší školy s úmyslem zúročit dvouletou přípravu v rámci florbalového kroužku. Přesto, že celek neodjížděl s postupovými ambicemi, očekával realizační tým lepší výsledek, a to ani ne tolik co do výsledku, jako předvedené hry.

Skutečský výběr znovu pykal za zbytečnou nervozitu a trému, která svázala některým ostříleným borcům ruce. Svou roli zřejmě sehrál také herní výpadek během jarních prázdnin, takže se skutečská mašina v průběhu turnaje rozjížděla velmi zvolna a s notným skřípáním. Kamenem úrazu bylo proměňování šanci, díky kterému Skuteč prohrála v zápasech, ve kterých jasně svého soupeře přestřílela. Na druhou stranu nelze našim reprezentantům upřít bojovnost a snahu. Vždyť jako jediný tým, dokázali vstřelit branku vítěznému Hradci Králové. S ním již ve druhé minutě vedli dokonce o dvě branky. Druhý gól však rozhodčí pro domnělou vysokou hůl neuznal a poněkud rozhodil výkon našich hráčů.

V posledním zápase již dokázali Skutečtí předvést svou hru a zvítězit, na lepší než čtvrté místo to však nestačilo. Umístění mrzí především uvědomíme-li si, jak blízko postupu náš výběr byl. O všem rozhodly dvě těsné porážky 0:1 s Chlumcem a 1:2 se Žamberkem. Sportovně však musíme uznat, že s předvedenou hrou jsme na postup pomýšlet nemohli.

A co na to zklamaný hlavní kouč skutečské reprezentace, Jan Bejblík? "Směřovali jsme veškeré úsilí k tomu, aby dvouletá příprava hráčů přinesla své ovoce právě na tomto turnaji. Momentálně cítím veliké zklamání, že se to nepodařilo." Odvolání trenérské dvojice Bejblík - Vtípil, ale zřejmě nehrozí. Ani jeden ze jmenovaných také nepřemýšlí, že by odstoupil. "Od nového měsíce začneme od začátku budovat nový tým. V tomto roce nám odejde prakticky kompletní kostra našeho kádru a my musíme myslet do budoucna. Za dva roky se znovu ukáže, zda bylo naše úsilí úspěšné."

Mgr. Bc. Petr Vtípil | 24.2.2014

Kalendář událostí

Přihlášení

Jméno

Heslo